Lauksaimniecība un mežsaimniecība Drukāt
Piektdiena, 21 janvāris 2011 22:03

Lauksaimniecība

Jaunpiebalgas novadu veido divi pagasti – Jaunpiebalgas pagasts un Zosēnu pagasts.
Novada kopējā teritorija 25100 ha, t.sk. lauksaimniecībā izmantojamā zeme – 8881 ha.

Galvenais lauksaimnieciskās ražošanas veids ir piena lopkopība, blakus tai attīstās tādas nozares kā  gaļas liellopu audzēšana, aitkopība, biškopība, augļkopība un lauku tūrisms

 

 

lauksaimnieciba

Lopkopība

lauksaimnieciba

Aitkopība

lauksaimnieciba

Biškopība

lauksaimnieciba

Bioloģiskā

lauksaimniecība

lauksaimnieciba

Pakalpojumi

lauksaimniecībā

lauksaimnieciba

Netradicionālā
lauksaimniecība


Suņu un kaķu turēšanas noteikumi Jaunpiebalgas novadā 

lasīt vairāk


Mežsaimniecība

Valsts meža dienests informē, ka sakarā ar funkcionālo un strukturālo optimizāciju, ar 2012. gada 1. janvāri izmainīsies Valsts meža dienesta darba organizācijas kārtība un virsmežniecību uzraugāmo teritoriju robežas.

Sākot ar 2012. gada sākumu, Valsts meža dienests meža īpašniekus gaidīs 29 birojos – apmeklētāju pieņemšanas vietās, kas pamatā izvietotas kādreizējo rajonu centros, kur jau ir izveidojusies cilvēku plūsma un atrodas arī citas iestādes.

Valsts meža dienesta biroji atradīsies – Aizkrauklē, Alūksnē, Babītē, Bauskā, Balvos, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Grobiņā, Gulbenē, Inčukalnā, Jelgavā, Jēkabpilī, Krāslavā, Kuldīgā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Smiltenē, Talsos, Tukumā, Ventspilī, Valkā, Valmierā.

Būtiski ir tas, ka jebkurā Valsts meža dienesta birojā ar iesniegumiem varēs vērsties jebkura juridiska vai fiziska persona, jebkurš meža īpašnieks, neatkarīgi no savas juridiskās adreses vai meža īpašuma atrašanās vietas un būs iespējams norādīt kurā vietā ērtāk saņemt atbildi – šajā birojā, citā birojā, ar vēstules starpniecību vai e-pastā.

Pats galvenais, kas jāzina meža īpašniekiem un citiem, kuriem ir jārisina jautājumi, kas ir saistīti ar mežu, – kur atrodas Valsts meža dienesta biroji, lai varētu saņemt apliecinājumus koku ciršanai, iesniegt pārskatus par saimniecisko darbību, saņemt mednieku apliecības, iesniegt meža inventarizācijas un kārtot visus citus jautājumus, kas ir saistīti ar normatīvajos dokumentos noteikto prasību ievērošanu, kā arī jautājumus, kas skar medības, meža vides aizsardzību, meža veselības stāvokli u.c.

 

Valsts meža dienesta biroju adreses:

Centrālvidzemes virsmežniecība:

Cēsu birojs – Raunas iela 4, Cēsis, LV-4101; t. 64129486

Madonas birojs – Skolas iela 27, Madona, LV-4801; t. 64829870

Saistītie dokumenti, normatīvie akti un saites

21.06.2005. MK noteikumi Nr.434 "Darba aizsardzības prasības mežsaimniecībā"

17.02.2004. MK noteikumi Nr.82 "Ugunsdrošības noteikumi"

Valsts meža dienests

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 25 maijs 2017 10:49
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux