Atskats par pasaules jaunpiebaldzēnu salidojumu Drukāt
Pirmdiena, 11 jūlijs 2011 13:46

logopjs

 

Jaunpiebalgā 2011.gada 2. -3.jūlijā notika pirmais PASAULES JAUNPIEBALDZĒNU SALIDOJUMS „PA SAULES CEĻU”, kas pulcināja mājās vairāk kā tūkstoti visā pasaulē izklīdušos jaunpiebaldzēnus.
Tālākie bija ieradušies no Krievijas, Somijas, Nīderlandes, Īrijas, Lielbritānijas. Latviju viskuplāk pārstāvēja dalībnieki no Jaunpiebalgas, Rīgas, Smiltenes, Cēsīm.
Visvecākais reģistrētais salidojuma dalībnieks dzimis 1923.gadā, jaunākais- 2010.gadā.
Visvairāk salidojuma dalībniekiem bijusi saistība ar Jaunpiebalgas vidusskolu.

Pasākums sākās ar saules spēka un svētības saņemšanu visai dienai, zāles pļaušanu , dziesmām saullēktā Viņķu kalnā.
Rīta cēlienā pie Jaunpiebalgas novada domes notika Jaunpiebalgas novada jaunā karoga un ģerboņa iesvētīšana, grāmatas par Jaunpiebalgu atvēršana, amatnieku tirgus Piebalgas gaumē, runasvīra Ķenča uzstāšanās, dziesmas un dejas, Jaunpiebalgas monētas kalšana. Izstāžu zālē „Velves” varēja skatīt novada rokdarbnieku darinājumus, fotogrāfu - novadnieku Artūra Dulbes un Raita Ābelnieka fotoizstādes.
Dienas vidū pasākuma dalībnieki pulcējās Jaunpiebalgas Svētā Toma evaņģēliski luteriskajā baznīcā uz svētbrīdi un koncertu. Baznīcas atbalsta fonda pārstāvji atskatījās uz padarīto un domāja par gaidāmajiem darbiem, tāpat pateicās dāsnākajiem ziedotājiem.
Zosēnu pagasta Skrāģu krogā tika atklāts operas „Baņuta” muzejs.
Vakarā Jaunpiebalgas vidusskola aicināja novada visu skolu absolventus, skolotājus uz vidusskolas 65 gadu jubilejas salidojumu
Salidojuma otrajā dienā notika dievkalpojums Jaunpiebalgas Svētā Toma evaņģēliski luteriskajā baznīcā un kapu svētki Jaunpiebalgas kapos.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 26 augusts 2011 14:03
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux