Mans foto ir kā dzeja Drukāt
Trešdiena, 19 septembris 2018 09:16

izstade.01LIELS PALDIES visiem foto akcijas “Mans foto ir kā dzeja” dalībniekiem par atsaucību! Paldies arī par nopietno pieeju šim pasākumam! Salīdzinot ar pagājušā gada konkursu, iesūtīto fotogrāfiju kvalitāte ir labāka.
Foto akcijā piedalījās 15 dalībnieki. Tika iesūtītas 39 fotogrāfijas, kuras novērtēja vairāki neatkarīgie eksperti. Atlases kritēriji – Olgas Lisovskas dzejas rindu atspoguļojums, spēja piesaistīt skatītāju interesi, fotogrāfiju oriģinalitāte, fotogrāfiju tehniskā kvalitāte.
20 veiksmīgākie attēli Dzejas dienu ietvaros līdz 15. oktobrim būs apskatāmi Jaunpiebalgas pagasta bibliotēkā izstādē “Dzejnieces Olgas Lisovskas daiļrade fotogrāfijās “Es negribu šo mirkli projām laist!””.

Visiem tās apmeklētājiem būs iespēja nobalsot par labākajiem darbiem. Balsojuma rezultāti tiks apkopoti un veiksmīgāko fotogrāfiju autoru apbalvošana notiks Olgai Lisovskai veltītā pasākumā oktobrī.
Kāda no foto akcijas dalībniecēm raksta: “Paldies par šo interesanto konkursu un iespēju tajā piedalīties! Tas ir skaists veltījums dzejniecei Olgai Lisovskai 90 gadu jubilejā un iespēja no jauna atklāt sev un citiem viņas darbus.
Esmu cilvēks, kas dzeju lasa katru dienu un tā man kā lasītājai ir ļoti tuva. Tas bija ļoti grūts uzdevums - izvēlēties foto atbilstošu Olgas Lisovskas dzejai.
Ilgi domāju, lasīju, pārdomāju visu, braucu uz Piebalgu un pēdējo nedēļu pat jau visu vēroju ar Olgas Lisovskas izteiktajām domām un dzejas rindām... Tas bija interesanti visu vērot, iespējams, līdzīgi kā to saskatīja pati dzejniece...Visus šos dzejoļus izdzīvoju sevī vēlreiz, izlasot šajā laikā astoņus viņas dzejoļu krājumus un vairākus Dzejas dienu kopkrājumus savā mājas bibliotēkā. Tas bija brīnišķīgs un skaistiem mirkļiem piepildīts laiks manā dzīvē, par ko Jums un autorei no sirds pateicos.”
Svecīšu vakarā Jaunpiebalgas kapos bija patīkami, ka cilvēki garāmejot piestāja arī pie dzejnieces atdusas vietas, ka daudziem mājās ir viņas dzejoļu grāmatas, kuras tiek arī lasītas, ka viņas dzeja ir iedvesmojusi daudzus komponistus radīt skaistas un skanīgas dziesmas!
Baiba Logina

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 19 septembris 2018 09:19
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux