Notikumi 2011.gadā Drukāt
Ceturtdiena, 08 marts 2012 14:38
PUTNU MĀJAS JAUNPIEBALGĀ 9.aprīlis
Patiess prieks un labi padarīta darba sajūta valdīja Jaunpiebalgā 2011. gada 9. aprīlī, kad putni saņēma jaunas mājas. Šajā dienā tika radīti vairāk kā septiņdesmit putnu būrīši, tas nozīmē, ka mēs devām iespēju pie mums mājot vismaz septiņdesmit putnu saimēm. Viena pēc otras pienāk ziņas, par jaunajām putnu ģimenēm, kas ligzdo mājiņās ar saules zīmi. Katrā būrītī, ko izgatavoja šai dienā, tika iededzināta saules zīme - svētī un sargā cilvēku un mājas, tas ir gudrības, spēka un gara simbols. Šai dienā katrs izjuta, cik svarīgi ir būt radošiem, veidot savu ikdienu darbīga prieka piepildītu.
putnu_majas.1 putnu_majas.2
putnu_majas.5
putnu_majas.4
putnu_majas.6
putnu_majas.3
putnu_majas.7 putnu_majas.8

RADOŠĀ TALKA VIŅĶU KALNĀ aprilis
Kolhozu laikos celtās un nu jau sabrukušās fermas drupas iecerēts pārvērst daudzfunkcionālā skatu terasē. Degradētā vide Viņķu ainavā pārtop par vietu Vidzemes ainavas baudīšanai. Lielās Talkas ietvaros tika veikti pirmie soļi projekta realizēšanā- radošā aktivitāte „Ieskaties Piebalgas ainavā".
talka.4
talka.2
talka.3
talka.1
talka.5
talka.7
talka.6 talka.8

SAULGRIEŽI VIŅĶU KALNĀ 21.jūnijs
Saulgrieži ir laiks dabā un cilvēkā, kad varam harmonizēt viens ar otru. Spēcīgs dabas brīdis. Senos laikos tautas šo saulgriežu laiku izmantoja, lai veiktu rituālus auglībai, spēkam, labvēlīgai lietu gaitai un veiksmei. Šobrīd, kad pasaulē ir nojaukts līdzsvars starp garīgām un materiālām vērtībām, visā pasaulē cilvēki meklē tos atskaites punktus, uz kuriem balstītos, lai izdzīvotu. Katrā apvidū ir spēka vieta, kurā cilvēki sanāk, lai kopā svinētu svētkus. Jaunpiebalgā šī vieta ir Viņķu kalns. Nu jau četrus gadus Saulgriežu laikā ugunskurs tiek iekurts šajā kalnā. Šo tradīciju izauklējusi māksliniece Sandra Strēle. 2011.gadā tika iedzīvināta sena ideja - uguns skulptūra kalna galā. Veidot mākslas darbu tika uzaicināti LMA tēlniecības katedras studenti. Uguns iekuršana Saulgriežos - nakts tumšākajā brīdī iedegt gaismu , kas izkliedētu tumsu un palīdzētu sagaidīt sauli. 
saulgriezi.3
saulgriezi.2
saulgriezi.4
saulgriezi.5
saulgriezi.6
saulgriezi.1
 
saulgriezi.7 saulgriezi.8

VIDES OBJEKTS „PA SAULES CEĻU 2.jūlijs
Tika veidota uguns skulptūru kompozīcija no trīs pamatelementiem- saule lec, saule stāv, saule riet. Virspusēji, viegli saprotams vēstījums, kas ataino pasaules jaunpiebaldzēnu salidojuma koncepciju „Pa saules ceļu". Taču, šī darba simboliskā nozīme, vērš uzmanību uz nepārtraukto cikliskumu visās jomās. 
salidojums.1 salidojums.2
salidojums.3 salidojums.4

RADOŠĀ DARBNĪCA : „DEGRADĒTĀS VIDES ROMANTIKA" 9.septembris
2011. g. 9. septembrī, aktivitātes, Viņķu kalnā- bijušās fermas drupās, lai kopīgi radītu vīziju skatu terasei Piebalgas ainavā. Projekta mērķis- radīt iedzīvotājos interesi par skatu terases izveidi, nozīmi un nepieciešamību. Dienas pirmajā daļā aktīvi darbojāmies tekstila, keramikas, gleznošanas un dzejas radošās darbnīcas. Meklējām šīs vides telpas jauno tēlu, izdzīvojot dažādus vietas, laika un dalībnieku attiecību modeļus. Tādējādi iegūstot projekta koncepcijas vadlīnijas, kas tiks analizētas un attīstītas LMA maģistra darba „Skatu terase Piebalgas ainavai" ietvaros. Pasākumu baudījām Dzejas dienu noskaņās. Dienas otrajā daļā pulcējāmies pie ugunskura, lai lasītu piebaldzēnu laikmetīgo dzeju un klausītos dziesminieka Ulda Kākuļa dziedātajās dziesmās.
vinki.5.5 vinki.4

vinki.6

vinki.5
vinki.6.6

vinki.4.4

vinki.1.1 vinki.1
vinki.2.2 vinki.2
 
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 13 marts 2012 16:32
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux