Pasākumi 2014.gadā Drukāt
Ceturtdiena, 15 maijs 2014 16:56

5. un 6.decembrī

Radošā darbnīca

5. un 6.decembrī bibliotēkā notika radošā darbnīca, kurā gatavojām Ziemassvētku apsveikumus un dekorus telpu noformējumam. Paldies Tamārai Gončoronokai par atsaucību un iedvesmu!

radosa_darbnica.1 radosa_darbnica.2


Novembrī

Konkurss Veiksme Intuīcija Prāts - „Mana Latvija”

Novembrī starp 3.- 4.klašu un 5.-6.klašu skolēnu komandām notika erudīcijas spēle - konkurss Veiksme Intuīcija Prāts - „Mana Latvija”, veltīts Latvijas 96. gadadienai. Tas tika organizēts ar mērķi attīstīt bērnu erudīciju un rosināt, pievērst uzmanību Latvijas daudzveidībai, tās vēsturei, dabai, ģeogrāfijai, mākslai, literatūrai.

biblioteku_nedela.1
biblioteku_nedela.2


22.novembrī

Tikšanās ar dzejnieci un publicisti Andu Līci

22.novembrī sadarbībā ar vidusskolu Jaunpiebalgas pagasta bibliotēkā notika tikšanās ar gaišu, sirdsgudru un viedu cilvēku- dzejnieci un publicisti Andu Līci. Priecājamies, ka pasākums bija labi apmeklēts un rakstnieces darbi bibliotēkā ir ļoti pieprasīti.

a.lice.1 a.lice.2
a.lice.3

10. - 16. novembrim

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa

Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma bija  Troļļi Ziemeļos. Tā notika laikā no 10. - 16. novembrim. 14.novembrī Rīta stundā kopā ar pašiem Jaunpiebalgas sākumskolas 1.klases skolēniem lasītājiem lasījām fragmentu no Tūves Jānsones grāmatas “Tētis un jūra”, no plastilīna veidojām trolīšus un uzzinājām, ka ne visi šie pasaku tēli ir briesmīgi un šausmīgi.


11.novembris

Vidzemes 6. Patriotiskās dzejas festivāls

Patriotu nedēļā 11.novembrī Salacgrīvā notika Vidzemes 6. Patriotiskās dzejas festivāls. Šoreiz tā moto bija: "Brauc mājās, latvieti! ".Kinorežisora Jāņa Streiča iedibināto Tagadnes balvu šogad saņēma Jaunpiebalgas vidusskolas 6. klases skolniece Amanda Agija Orlovska.Jaunpiebalgas vidusskolas skolnieces Lauras Dapševicas dzejolis "Atgriezieties, latvieši! " ieguva 3.vietu, tas arī iekļauts grāmatā, kuru iespējams izlasīt Jaunpiebalgas pagasta bibliotekā.

mana_latvija.1 mana_latvija.2

26.aprīlis

Nakts bibliotēkā

Sestdien, 26.aprīļa vakarā, desmit 9 līdz 14 gadus vecas meitenes, kuras ir aktīvas bibliotēkas apmeklētājas un čaklas lasītājas, piedalījās vēl nebijušā pasākumā "Mēs varam iztikt arī bez interneta!" un pavadīja nakti... Jaunpiebalgas pagasta bibliotēkā. Iepazināmies nosaucot vārdu un kādu savu rakstura īpašību, kura sākas ar vārda pirmo burtu. Lielu jautrību sagādāja sava vārda lasīšana japāņu valodā. Priecājāmies, ka viena meitene kopā ar mums bija izvēlējusies pavadīt savu dzimšanas dienu un apsveicām viņu.

Sastādījām noteikumu sarakstu un sadalījām pienākumus. Vakara gaitā pastāstījām par lasīšanas paradumiem un savām mīļākajām grāmatām. Meitenēm ļoti patika orientēšanās bibliotēkā- bija jāatrod konkrētas grāmatas. Neizpalika arī spēles un rotaļas. Tās, kuras nevēlējās piedalīties, aizrautīgi lasīja grāmatas. Pirms pusnakts stāstot spoku stāstus, bērni samiegojās, taču uzzinot to, ka novada domes ēkās vietā agrāk bijusi muiža, bet vēlāk slimnīca, sāka baidīties pa īstam.

Guļas vietas ierīkojām starp grāmatu plauktiem. Tā ka svešā vietā miegs nav tik salds, kā savā gultiņā, tad modāmies agri. Jau ap 7:00 brokastojām, bet pirms tam visi bērni kā sarunājuši... lasīja grāmatas. Vēlāk spēlējām erudīcijas spēli un ap 9:00 draudzīgi šķīrāmies. Lielākā daļa meiteņu atzina, ka pasākums ir izdevies.

Paldies vecākiem, kuri uzticējās, atļāva saviem bērniem piedalīties un sarūpēja cienastu vakariņām un brokastīm. Paldies visām atsaucīgajām, lasītmīlošajām, dzīvespriecīgajām un zinātkārajām meitenēm Danai, Janai, Sandrai Danai, Silgai, Lienei, abām Lāsmām, Rēzijai, Gitai un Dārtai!

Mēs pārliecinājāmies, ka dzīve bez modernajām tehnoloģijām nav nemaz tik slikta, ka arī grāmatās var smelties idejas radošiem darbiem un iedvesmu rotaļām, ka tās var izkliedēt garlaicību un palīdzēt atrisināt krustvārdu mīklas.

Mēs katrs varam sev uzdot jautājumu- cik ilgu laiku pavadām internetā un cik lietderīgi to izmantojam.

noteikumi lasa
orientesanas spoku_stasti
saldu_dusu 7no_rita

 


Februārī un martā

Radošā darbnīca

Februārī un martā bibliotēkā notika vairākas radošās darbnīcas nodarbības, kurās lieli un mazi apmeklētāji apguva papjēmašē tehniku. Tas ir darbietilpīgs un ilgs process, tāpēc tikāmies trīs sestdienas. Katrs dalībnieks izvēlējās priekšmetu, ko veidot. Bērniem vieglāk bija pagatavot rāmīšus, kuros ielikt savus zīmējumus vai citus radošus darbiņus. Aplīmējot balonus tapa vairāki krāšņi dekori gaidāmajām Lieldienām, bet aplīmējot bļodu, tapa trauks, kurā var ielikt pīrāgus, olas, saldumus u.c.

papmasje.1 papmasje.2
papmasje.3 papmasje.4
papmasje.5
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 17 decembris 2014 14:42
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux