Pasākumi 2012.gadā Drukāt
Ceturtdiena, 23 februāris 2012 16:41

 

13.februārī

Atklāsim digitālo pasauli kopā... un droši!

Lai apzinātu interneta pieejamību un izmantošanu, Jaunpiebalgas sākumskolas audzēkņi februāra sākumā aizpildīja anketas. Izrādās, ka 84% mājās ir internets un gandrīz visiem pārējiem to ir iespēja izmantot citur. Tikai 4% internets vispār nav pieejams. 1 skolēns atzīmēja, ka mājās internets ir, bet viņš to nelieto.

Katru dienu internetu izmanto 44% aptaujāto. Puse no viņiem internetā darbojas līdz 30 min., pārējie- pat 3- 4 stundām dienā. Šo bērnu vecākiem savām atvasēm vajadzētu piedāvāt citādas nodarbības jo ar laiku var draudēt atkarība un veselības problēmas.

Puse aptaujāto rakstīja, ka viņi internetā spēlē spēles. Iepriecināja fakts, ka lielākā daļa meklē informāciju. Skolēni internetā sazinās ar draugiem, meklē sludinājumus un klausās mūziku.

13.februārī Jaunpiebalgas 42 sākumskolas 3.un 4.klašu audzēkņi piedalījās pasākumā par drošību internetā. Viņi aktīvi iesaistījās diskusijā, atbildēja uz jautājumiem un secināja, ka zināšanas nav pilnīgas. Tāpēc bērni labprāt uzklausīja padomus par paroļu izdomāšanu un lietošanu, tīmekļa etiķeti, iepazinās ar portālu www.drossinternets.lv un www.draudzigsinternets.lv saturu, skatījās īsfilmas par dažādām problēmām, ko sagādā neapdomīga rīcība darbojoties internetā. Skolēni veica arī dažus praktiskus uzdevumus.

Uz lapiņām bija jāuzraksta maza iepazīšanās vēstulīte, kura jāparaksta ar izdomātu vārdu. Tad lapiņas savāca un izdalīja atkal. Šoreiz vēstījumu izlasīja un minēja, kurš to ir uzrakstījis. Diemžēl, ne vienmēr izdevās palikt neatpazīstamiem, jo klases biedri pazīst rokrakstus. Taču pārrunājām, uz kādām vēstulēm un draudzības aicinājumiem bērni labprāt atsauktos, uz kurām neatbildētu un kāpēc.

Bērni par drošību internetā aizpildīja testa jautājumus portālā www.draudzigsinternets.lv (katrs 1 jautājumu) un kopīgi pārrunāja atbildes.

Noslēgumā pasākuma dalībnieki parakstīja solījumu par interneta lietošanas noteikumu ievērošanu.

drosi.1 drosi.2
drosi.3 drosi.4
drosi.5 drosi.6

23.aprīlī

Tikšanās ar rakstnieci Ingunu Baueri

Autore interesanti pastāstīja par sevi, savu radošo darbu un nākotnes iecerēm.

Bibliotēkas lasītājas Idas Bērziņas vērtējums: „Ingunas Baueresvaloda ir bagāta, tēlaina un tikpat viegli uztverama, kā viņas rakstītie darbi.

Ievērību pelna rakstnieces kultūrvēsturiskie romāni par piebaldzēnu ievērojamo kultūras darbinieku dzīvi. Viņa īpaši ir pievērsusies šo cilvēku sievu likteņiem un lomai savu vīru dzīvē. Pazīstamu cilvēku sievas parasti paliek it kā otrā plānā, bet vai vīri bez viņām būtu tie, kas viņi bija? Romāns „Lizete, dzejniekam lemtā" iznāca 2009.gadā un ir Lizetes un Kārļa Skalbes dzīvesstāsts. Rakstnieka sieva bija ievērojama tulkotāja

Tikšanās laikā autore visvairāk pievērsās romāna „Skolas Līze"(2011) tapšanai. Tajā vēstīts par Matīsa Kaudzītes sievu Līzi, viņas dzimtām, kā arī plaši atspoguļota Vecpiebalgas kultūras dzīves vēsture. Daudzi notikumi saistās arī ar Jaunpiebalgu. Lai izprastu Rātminderu Līzes sarežģīto raksturu, viņas bezierunu pakļaušanos mātei, autore sadarbojās ar psihoterapeitu Viesturu Rudzīti, kurš to pamato ar Kornetu dzimtas sieviešu traģiskajiem likteņiem vairākās paaudzēs. Līze spēlē lielu lomu Matīsa Kaudzītes un Andreja Pumpura dzīvēs. Var teikt, ka viņa bija to literāro darbu iedvesmotāja.  

 „Ede, Pumpura sieva" (2012) ir it kā turpinājums iepriekšējai grāmatai. I.Bauere pastāstīja, ka nākamais romāns top par tautas atmodas laika sabiedrisko darbinieku, skolotāju, valodnieku, rakstnieku Kronvaldu Ati un viņa sievu Karolīnu, kuru gaidām ar lielu nepacietību.

Rakstniece pievērsās arī jaunākajam darbam „Ādama gredzens", kura galvenās varones daļējs prototips ir mūsu vidusskolas bijusī direktore Astrīda Knāķe. Romāna sākums sakrīt ar Astrīdas dzīves gājumu, jo izmantotas viņas dienasgrāmatas. Lasītāji iepazīstas ar mazās meitenes mērķtiecīgo un stingro audzināšanu. To nevar salīdzināt ar brīvību un visatļautību, kādā šobrīd aug bērni daudzās ģimenēs. "

bauere.1 bauere.2
bauere.3 bauere.4

7.jūnija

Tikšanās ar dzejnieci Irisu Puidzi

Pēcpusdienā Jaunpiebalgas novada domes zālē notika jauks pasākums. Uz tikšanos ar dzejnieci Irisu Puidzi no Lejasciema bija ieradušies patiesi dzejas cienītāji. Autore skaisti un izjusti runāja savu mīlestības dzeju un atmosfēru emocionālāku padarīja muzikālais pavadījums, ko izpildīja Irisas kolēģe Antra. Līdz šim viņa dažādos pasākumos bija runājusi sev tuvu autoru dzeju, bet tagad visus interesentus iepriecina ar savām domām un pārdzīvojumiem, jo februārī izdeva grāmatu „Sirds valodā runājot". Autore atzinās, ka turpina rakstīt un varbūt nākotnē būs vēl kāda jauka tikšanās..

irisa


Jūlijā

Jaunpiebalgas pagasta bibliotēkā jūlijā katru darba dienu no plkst.13:00-16:00 bērni un pārējie interesenti bija aicināti uz radošo darbnīcu Papīra brīnumainās pārvērtības. Pirmās divas nedēļas nodarbības notika katru dienu, pēc tam aktivitāte noplaka. Kopā piedalījās 15 bērni un 2 vecāki. Viņiem bija iespēja apgūt: origami, kvillingu,  papīra gatavošanu no makulatūras, dekupāžu.

Pateicos Guntai Lēģerei par aktivitāti, ieinteresētību un dalībnieku iesaistīšanu!

papirs.1 papirs.2
papirs.3 papirs.4

 


26. - 30. novembrim

Ziemassvētku apsveikumu gatavošanas radošā darbnīca

No 26.-30.XI bibliotēkā notika Ziemassvētku apsveikumu gatavošanas radošā darbnīca. Interese bija tik liela, ka nodarbības notika arī 1.un 12.XII. Radošajā darbnīcā kopā piedalījās 9 pieaugušie un 10 bērni. Vairāki apmeklētāji apsveikumus gatavoja arī mājās, daži jaunās prasmes iemācīja draugiem un ģimenes locekļiem, bet visi svētkos iepriecināja savus mīļos cilvēkus ar pašu gatavotiem oriģināliem apsveikumiem kvillinga un dekupāžas tehnikās.

radosas_darbnicas.1 radosas_darbnicas.2
radosas_darbnicas.3 radosas_darbnicas.4
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 08 aprīlis 2013 16:15
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux