Pasākumi 2011.gadā Drukāt
Ceturtdiena, 27 oktobris 2011 12:24

16. marts

Erudītu konkurss

16.martā Jaunpiebalgas pagasta bibliotēkā pulcējās dažāda gadagājuma cilvēki, lai piedalītos Erudītu konkursā. Tā kā jautājumi bija grūti, atbildes varēja meklēt grāmatās. Laiks bija ierobežots- 50 minūtes.
Vislabāk veicās Birutai Karkovskai un Kristīnei Seržānei (18 punkti). Otrajā vietā ar 14 punktiem ierindojās Tālis Bruņinieks, bet trešajā- Nellija Rubene (11).
Konkursa dalībnieki izteica vēlēšanos tikties regulāri. Tāpēc turpmāk plānojam skaitīt kopā visās kārtās iegūtos punktus un gada beigās apkopot rezultātus.
Visi tie interesenti, kuri uz konkursa kārtām netiks, varēs piedalīties neklātienē jautājumus saņemot bibliotēkā. Nākamajā dienā pēc konkursa jautājumi tiks nopublicēti novada domes mājas lapā.

eruditu_konkurss1 eruditu_konkurss2
eruditu_konkurss3 eruditu_konkurss4

 

25. marts

Tematiska pēcpusdiena, veltīta 1949.gada 25.marta deportācijām

Tikšanās ar rakstnieci Andru Manfeldi

Atceres pasākums tika organizēts kopā ar Jaunpiebalgas kultūras namu un Jaunpiebalgas reģionālo tautskolu. Pasākumā piedalījās arī jaunpiebaldzēni – 1949.gadā izsūtītie, viņu bērni un citi ģimenes locekļi. Rakstniece Andra Manfelde stāstīja par savas grāmatas „Zemnīcas bērni" tapšanu, iepazīstināja ar grāmatas audio disku.

manfelde.1 manfelde.2

 

23. aprīlis

Neklātienes ceļojums pa Eiropas Savienību

Pasākumā piedalījās Jaunpiebalgas sākumskolas 3.un 4.klases skolēni. Bibliotēkas darbinieki bija sagatavojuši prezentāciju un stāstījumu par Eiropas Savienību. Bērni piedalījās uzdevumu risināšanā un atjautības spēlēs, saņemot grāmatu par Eiropas Savienību balvas.

eiropa.1 eiropa.2
eiropa.3 eiropa.4

 

 

11.jūnijs

Sienas gleznojums

Bibliotēkā notika Jaunpiebalgas mākslas skolas audzēknes Artas Glāzeres diplomdarba aizstāvēšana – bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas sienas gleznojums. Darbs tiek dāvināts bibliotēkai un priecēs tās apmeklētājus.

gadalaiki.1 gadalaiki.2

 

 

Augusts - septembris

Dzejas dienas - 2011

Ar bērzu rudenīgajām liesmām, dāliju un asteru prieku aizgājis dzejas mēnesis septembris Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas novados

Bija vārdu un skaņu piesātināti pasākumi – Jērcēnu dzejas teātris Zosēnos ar dzejas izrādi, veltītu Aleksandram Čakam, Jaunpiebalgā – Mārtiņa Freimaņa dzeju, Ziemeļnieka dzīvē un daiļradē ļāva ieskatīties Viesturs Jansons un Juris Kulakovs, Vecpiebalgā emocionāli „Pasakas par ziediem" stāstīja Gundars Āboliņš, notika Ingūnas Baueres grāmatas „Skolas Līze" atvēršanas svētki.

Vārdi, kas sastāda tautas valodu un kalpo par savstarpējās sazināšanās līdzekli, ir arī visskaistākais veids, kādā cilvēks spēj izteikt savas domas un jūtas. Dvēselei trīsot un pēc gaismas tvīkstot, sajutām īstos mirkļus kopā ar dzeju, kopā ar mūziku, lai varētu saprast, ka tāpēc vien esam, lai savai dvēselei mācītu dzīvot...

 Jaunpiebalgas pagasta bibliotēka bija izsludinājusi dzejas un eseju konkursu „Es un šis laiks" Jaunpiebalgā un Vecpiebalgā Aleksandra Čaka zīmē, sagaidot dzejnieka 110. dzimšanas dienu no 8.augusta – 15.septembrim

Vēlējāmies:

1. Piesaistīt skolēnu interesi literārajai daiļradei, popularizējot arī latviešu literatūru;

2. Rosināt skolēnos iztēli un prasmi paust savas domas, arī par sabiedrībā notiekošajiem procesiem;

3. Attīstīt skolēnos spēju analizēt savstarpējās saskarsmes situācijas;

4. Veicināt skolēnos izpratni par literatūras žanru dažādību;

5. Parādīt, ka talantīgo bērnu valodas izteiksme spēj bagātināt latviešu valodas pūru.

Atsauksme, pateicoties latviešu valodas skolotājām Jaunpiebalgā un Vecpiebalgā, bija necerēti liela. Saņēmām 40 darbus – esejas un dzejoļus. Visu cieņu konkursa dalībniekiem, kuri savus pārdzīvojumus un skatu uz savu laiku spēja izteikt dzejā vai esejā.

Konkursa devīze „Es un šis laiks" – darbos saklausījām šodienas problēmas – kāre pēc naudas sabiedrībā, bet priecē, ka jaunie autori augstāk stādījuši cilvēciskas attiecības, zināšanas, nevis naudu

- emigrācijas problēma, kur cauri skan dzimtenes mīlestība, liela vēlme realizēt savas idejas un sapņus savā zemē

- mīlestība – pret savu dzimto vietu, ģimeni, vienaudžiem

- šausmīgā ikdienas steiga – kā visu paspēt, kā nenokavēt

Jauno autoru dzejoļos kopumā bija vēlme uzlabot dzīvi sev apkārt, piepildīt savu laiku ar pozitīvām pārmaiņām, piepildīt laiku godam.

Konkursa dalībniekus nedalījām pa vietām. Bija darbi, kuri patika vairāk, citi – mazāk. Pulcējoties noslēguma pasākumā „Jāņskolā", visi saņēma Jaunpiebalgas pagasta bibliotēkas pateicības rakstus, skandēja savus darbus, klausījās Laumas un Rolanda muzikālajā sveicienā, noslēgumā baudīja kliņģeri. Jaunos dzejniekus Mārci Arahovski, Guntaru Tomašu, Vitu Skosu, Annu Kalniņu 7.-9.klašu grupā un Andu Jakstu, Signi Vītoliņu, Edžu Arahovski, Anci Šatrovsku 10.-12.klašu grupā sveicām ar grāmatām no Zvaigznes ABC un dāvanu kartēm.

dzejas_dienas.2011.1 dzejas_dienas.2011.2
dzejas_dienas.2011.3 dzejas_dienas.2011.4

 

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 27 oktobris 2011 12:42
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux