Pasākumi 2017.gadā Drukāt
Otrdiena, 12 septembris 2017 14:47

Fotogrāfiju konkurss un izstāde “Piebalga, tu dzimtā zeme mana”

Maijā Jaunpiebalgas pagasta bibliotēka sadarbībā ar Jaunpiebalgas kultūras namu izsludināja fotokonkursu "Piebalga, tu dzimtā zeme mana!", kurā aicināja piedalīties ikvienu: gan profesionālu fotogrāfu, gan amatieri, gan skolēnus, gan pieaugušos.
Konkursa nolikumā bija teikts, ka fotogrāfijās aicinām atainot Piebalgas dabas skaistumu un ainavu daudzveidību. Fotogrāfiju iesniegšanas termiņš bija 25.jūlijs. Līdz šim datumam 72 darbus iesniedza 24 dalībnieki, tai skaitā arī vairāki fotokursu apmeklētāji.
No 26.jūlija žūrija, kurā ietilpa bibliotēkas un mākslas skolas pārstāvji, kā arī citi neatkarīgi eksperti, iesūtītās fotogrāfijas izvērtēja un atlasīja 30 labākos darbus, kuri atbilda konkursa nolikumam. Tie tika publicēti Jaunpiebalgas pagasta bibliotēkas sociālo tīklu www.draugiem.lv un www.facebook.com kontos.
Balstoties uz žūrijas un sociālo tīklu apmeklētāju vērtējumu, 20 fotogrāfijas tika nodrukātas A2 formātā. Jaunpiebalgas kultūras nama zālē iekārtota izstāde, kuru atklāja 12.augustā izstādes- gadatirgus “Izvēlies Piebalgu!” ietvaros un tā bija apskatāma līdz augusta beigām.
Pēc žūrijas domām, veiksmīgākie darbi ir Baibai Kalniņai-Eglītei, Elīnai Misiņai un Laurai Prūsei. Sociālo tīklu apmeklētāji līderu godā ir ierindojuši Andras Annemarijas Krūmiņas ziemīgo ainavu un Emīlijas Treiliņas ērgli. Šie konkursa dalībnieki saņēma dāvanas no Jaunpiebalgas novada domes un Jaunpiebalgas pagasta bibliotēkas. 12.augustā izstādes apmeklētāji nobalsoja, ka viņuprāt visskaistākā un veiksmīgākā ir Baibas Kalniņas-Eglītes lauku ceļa ainava. Fotogrāfijas autore dāvanā saņēma “Izvēlies Piebalgu!” krekliņu.
Izstādē bija aplūkojami arī Marutas Kažociņas, Inas Treiliņas, Laines Lapiņas, Elizabetes Zariņas, Amandas Zariņas, Jekaterinas Kažociņas, Mārča Ločmeļa, Marikas Šubes un Samantas Eihentāles fotogrāfijas.

andra krumina baiba.kalnina.002
elina.misina laura.pruuse
emilija.treilina  baiba.kalnina

 


Tikšanās ar dzejnieci Rasmu Urtāni

Valsts valodas dienas un Mātes dienas priekšvakarā 12.maijā Jaunpiebalgā viesojās un savu atvērto sirdi mums dāvāja dzejniece no Jelgavas Rasma Urtāne,
vijolnieks Reinis Galenieks un mūsu vidusskolas absolvents Marģers Martinsons.
Vispirms ciemiņi Jaunpiebalgas vidusskolā tikās ar 5.- 8.klašu audzēkņiem un skolotājiem. Pamīšus starp dzejas rindām, kuras tika deklamētas no galvas, Rasma
Urtāne klausītājus iepazīstināja ar savu dzīves gājumu. Brīnišķīgu noskaņu un neatkārtojamas emocijas pasākumam piešķīra Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolnieka Reiņa Galenieka spēlētie skaņdarbi un Marģera Martinsona fotogrāfijas.
Pēcpusdienā Jaunpiebalgas novada domes zālē visiem dzejas un mūzikas cienītājiem bija iespēja sasildīt savas dvēseles muzikālā dzejas kompozīcijā “Mūžīgā sievietība”, kurā skanēja ne tikai Reiņa Galenieka dziesmas ar Rasmas Urtānes vārdiem, bet arī E. Rozenštrauha un A.Vintera pazīstamās melodijas. Neiztika arī bez smeldzīgā E. Dārziņa “Melanholiskā valša”...

r.urtane.001 r.urtane.002
r.urtane.003 r.urtane.004
r.urtane.005 r.urtane.006

 


Rakstniecei Veltai Spārei-95

Latvijas bibliotēku nedēļā 19.aprīlī Jaunpiebalgas pagasta bibliotēka piebaldzēnus aicināja uz tikšanos ar rakstnieku, tulkotāju un izdevēju Vladi Spāri, kurš dzimis 1953. gadā Rīgā latviešu rakstnieces Veltas Spāres un ukraiņu rakstnieka Vladimira Kaņiveca ģimenē. Pasākums bija veltīts mūsu novadnieces Veltas Spāres 95.gadu jubilejas atcerei.
Kopā ar pasākuma apmeklētājiem skatījāmies senas fotogrāfijas no rakstnieku ģimenes albūma un šķetinājām atmiņu pavedienus par Veltu Spāri, dzimušu Klapari, cenšoties precizēt viņas dzimtas radu rakstus. Paldies Ilgai Prīsei par izsmeļošo un interesanto Veltas Spāres daiļrades apskatu. Atmiņās par rakstnieci dalījās arī rakstnieka sieva Lienīte Medne-Spāre. Tikšanās laikā ikviens varēja gūt sev vērtīgas atziņas un informāciju par literatūru un rakstniecību, iepazīties ar Vlada Spāres daiļradi.

v.spare.001 v.spare.004
v.spare.002 v.spare.003
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 12 septembris 2017 15:05
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux