Novada simboli Drukāt
Piektdiena, 17 decembris 2010 18:03

Neatkarīgās Latvijas valsts simboli ir mūsu Ģerbonis, Karogs, Himna. Tās ir lielākās un spēcīgākās, valsti reprezentējošās zīmes, kuras godājam par svētām. Tās apliecina mūsu valstiskumu, brīvību, tēvzemes mīlestību. Ar ģerboņu starpniecību mēs vēstam par savu piederību konkrētai vietai, par tai raksturīgāko un būtiskāko.
Heraldisko simbolu tradīcijas Baltijā ir septiņus gadsimtus senas. Latvijas Republikas ģerboņu kopums veidojies kopš 20.gadsimta divdesmitajiem un trīsdesmitajiem gadiem.
Latvijas pagastu ģerboņi sāka ieviesties apritē pēc 1990. gada administratīvās reformas.

 

Jaunpiebalgas novada ģerbonis

Jaunpiebalgas novada ģerboņa autors mākslinieks Laimonis Šēnbergs


jaunpiebalgas.nov.gerbonis

HERALDISKAIS APRAKSTS
Skaldīts ar sudrabu un sarkanu: divi savrupi šķērskrusti pāļa virzienā – no viena uz otru
 


ĢERBOŅA SIMBOLIKA
Viens novads: divi pagasti, divi lauki, divas krāsas, divi šķērskrusti

 

VAIROGA LAUKI

gerbonis_sudrabs Baltais (heraldikā – sudrabs). Piebalgas lielā, baltā villaine ar ieaustām divām sarkanām, šaurām svītrām. Piebaldzēna vienkāršības, cēluma, arī spītības, gaismas, pilnības un tīrības krāsa.
gerbonis_sarkans Sarkans Vidzemes apgabala ģerboņa lauka krāsa. (Esam vidzemnieki). Dzīvības, enerģijas, mīlestības un spēka krāsa.
gerbonis_krusts Divi šķērskrusti Krustdūrienā saistīti vairoga lauki. Divi pagasti apvienojas vienā novadā.

 

Jaunpiebalgas novada ģerboņa idejas pamatā ir tautastērps kā etnogrāfiska, kultūrvēsturiska vērtība. Harmonisks savā vienkāršībā un spēcīgs krāsu salikumā kā pats piebaldzēns.
Sudraboti baltajā un sarkanajā atklājas Dievišķās pasaules un cilvēciskās zemes dzīves līdzāspastāvēšana. Svētība un dzīvība, kas caur krusta zīmi – vienu no senākajiem simboliem – pāriet vienam otrā, dodot iespēju būt un attīstīties.
Lai jaunais novada ģerbonis ar savu saturu pēc būtības nes svētību katrā mājā! Nestā vēsts aicina apzināties savas tautas garīgās zināšanas un vēlmi tās pielietot šodienas dzīvē.

jaunpiebalga_karogs Jaunpiebalgas novada karogs
jaunpiebalga _nozimite Jaunpiebalgas novada nozīmīte

 


 

 

jaunpiebalgas_gerbonis

Jaunpiebalgas pagasta ģerbonis

Ģerbonis apstiprināts 2000.gadā. Autors – mākslinieks Laimonis Šēnbergs.

 

Melnā laukā trīs trinīša pāļi : malējie – zelts, sarkans, zelts; vidējie – zelts, zils, zelts.

 

 


 

 

zosenu_gerbonis

Zosēnu pagasta ģerbonis

Ģerbonis apstiprināts 1999.gadā. Autors – mākslinieks – Laimonis Šēnbergs

 

Zilā laukā sudraba zirga galva ar zelta iemauktiem.
Sudraba zirga galva ar zelta iemauktiem vēsta par teiksmaino senatni, par Māras baznīcu, kas izsenis atradusies Kāpurkalna jeb Māras, jeb Svētezera krastā. Kad baznīcu karavīriem pēc ilgiem neveiksmīgiem pūliņiem izdevies aizdedzināt, tad 12 jātnieki sudraba zirgos atmuguriski iejājuši Svētezerā un noslīkuši. Bet zirgu zelta iemaukti vēl tagad saulainās dienās zaigojot ezera dzelmē.Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 25 oktobris 2012 16:32
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux