Latvijas 100 gade Drukāt
Trešdiena, 20 janvāris 2016 11:06

Latvijas Valsts nav nejaušība, tāpēc svarīgajam notikumam – Latvijas Valsts proklamēšanas simtajai gadadienai 2018.gada 18. novembrī – sākam gatavoties jau šodien. Visā Latvijā svinības notiks piecu gadu garumā no 2017. līdz 2021.gadam un šajā laikā paredzēts īstenot vairākus pasākumu ciklus, projektus un lielnotikumus. Svinību simbols ir balts galdauts, kas pulcinās pie svētku mielasta ģimenes un draugus, novadniekus un tautiešus.
Arī Jaunpiebalgai ir, ko uzdāvināt Latvijai 100 gadu dzimšanas dienā! Tāpēc tiek aicināts katrs no mums padomāt, kā atzīmēt Latvijas svētkus! Vai tā varētu būt dāvana, kas dod prieku dažas dienas, vai paliekoša vērtība nākamajām paaudzēm?

Kā mēs, piebaldzēni, gribam sagaidīt un nosvinēt savas Latvijas svētkus?
Kultūras ministrijas izsludinātās svētku vadlīnijas saistītas ar sekojošām tēmām:
1) Kultūras skolas soma – izglītojoši un radoši pasākumu/projekt jaunatnei;
2) Latvijas valstiskuma ceļi un Piebalga tajos - ceļi, kas Latvijas kartē uzskatāmi parāda mūsu valstiskuma veidošanās simtgadi, ceļa zīmes un pieturas punkti valsts attīstībā;
3) Latvijas ainava - sakārtot un labiekārtot vidi un ainavas;
4) Ciltstēvu un ciltsmāšu cildināšana;
5) Kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšana un izcelšana;
6) XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki;
7) Baltā galdauta svētki.
Esat mīļi aicināti un ļoti gaidīti izteikt savas ierosmes un iesaistīties svētku norisē! Idejas var iesniegt rakstiskā veidā, aizpildot anketu avīzītes pielikumā vai brīvā rakstiskā formātā. Anketas var iesniegt Jaunpiebalgas novada domes ēkā, Jaunpiebalgas kultūras namā, tirdzniecības centrā “Vanagi” un Jaunpiebalgas vidusskolā tam speciāli paredzētās urnās. Gaidīsim arī ciemiņus pie mums kultūras namā, lai kopā pie Gaujas mētru tējas tases pārrunātu ierosmes Latvijas Valsts simtgades svinēšanai! Tieši mūsu pašu domas un darbi ir svarīgākie, lai svētki izdotos! Iesaisties arī Tu!

Iesniegt anketu šeit >>> web icon

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 20 janvāris 2016 11:13
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux