6.Profesionālās mākslas dienas Drukāt
Trešdiena, 18 jūlijs 2018 09:46

makslas diena.016.Profesionālās mākslas dienas 25.augustā Zosēnos pie "Skrāģu Kroga"
Veltījums Latvijai -100, Latviešu teātrim -150

Latviešu teātra vēsture ir bijusi raiba, krāšņa, bagāta un patīkami apzināties, ka teātris bijis un joprojām ir viena no mūsu tautas cildenākajām garīgajām vērtībām. Latvijas attīstības un kultūras politikā liela loma tiek piešķirta amatiermākslai , kas ir liels pienesums arī Latvijas lauku kopienu attīstībā.
Atgriežoties senā pagātnē 1999.gada augustā par godu Sestajiem Piebalgas novada kultūras svētkiem Zosenos tika izrakti deviņi dīķi- katram pagastam pa vienam. Nu ir pienācis laiks atbraukt un priecāties par ūdensrozi, zaļo vardīti, sienāžiem un tā esamību Baņutas parkā pie Skrāģu Krogā un atcerēties piedzīvoto, domājot par nākotni.

Aicinām bijušā Piebalgas novada (Zosēnu, Drustu, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Kaives, Taurenes, Skujenes, Dzērbenes, Inešu) pagastus un tā vadītājus pagodināt ar savu klātbūtni 6. Profesionālās mākslas dienā 25. augustā Zosēnos pie Skrāģu kroga un teātra kontekstā izcelt – iepazīstināt ar savu pagasta amatierteātri un tā dalībniekiem, publiskās prezentācijas formā -10-20 min. garumā, līdzi ņemot pēdējās izrādes afišu un kādu sava teātra īpašu rekvizītu , vai, sagatavojot izvērstu pārstāstu par kolektīva darbību un kopā piedzīvotajiem mirkļiem .
12.00 - Foto izstāde – latviešu teātra mākslas sākotne – arhitektūrā Rīgā
14.00 - Piebalgas Amatierteātru prezentācijas - “Baņutas” muzejā ( Zosēnu, Drustu, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Kaives, Taurenes, Skujenes, Dzērbenes, Inešu pagasti u.c.) Tikšanās ar Piebalgas Ķenci – Dzidru Kuzmani jaunās grāmatas sakarā !!!
16.30 – „Latviešu teātra tēvs Adolfs Alunāns arī pie mums šodien Jaunpiebalgas Zosenos” muzikāls uzvedums “Re, kā ziņģe skan! “, piedalās Dailes teātra aktrise Anita Grūbe, Nacionālā teātra aktieri Dace Bonāte, Mārtiņš Egliens un muzikālās daļas vadītājs komponists Valdis Zilveris, režisors Valdis Lūriņs - Baņutas muzejā.
17.30 - Nozīmīgi teātra mākslas atspīdumi kino režisores Laimas Žurginas dokumentālajās filmās - par Evaldu Valteru, Hariju Liepiņu un citiem, kā arī kā tapa Dailes teātrī “Jāzeps un viņa brāļi:” un “Šerloks Holms” u.c. Akustiskajā koncertšķūnī
19.00 - Operstudijas „Figaro” Domeniko Čimarozas komiskā opera „Slepenās Laulības” divās daļās latviešu valodā
Izrādi veidojusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija "Figaro", sava mākslinieciskā vadītāja Maestro - profesora Viestura Gaiļa vadībā, sadarbībā ar režisoru Gunti Gailīti , scenogrāfi un kostīmu mākslinieci Nadeždu Demidovu, horeogrāfi Regīnu Kaupužu, grimma māklsliniece Anda Šteina, gaismu mākslinieks Kristaps Gailis.

Galvenajās lomās:
*Karolīna – Annija Ādamsone, *Lizete - Diāna Kregere, *Fidalma - Irma Pavāre, *Paolīno – Artūrs Zvirbulis, *grāfs Robinsons – Dāvis Markovskis *Džeronīmo –Artis Muižnieks.
*Pie diriģenta pults - profesors Viesturs Gailis, koncertmeistare Ingūna Puriņa,
*Izrādē piedalās arī Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi : Adelīna Balode, Keita Marija Bloma, Ilana Jeļičeva, Gundega Reinika, Marta Emīlija Reinika, Lauma Vainauska. Akustiskajā koncertšķūnī

***
*Scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Nadeždas Demidovas kostīmu un izrāžu skiču ekspozīcija!
*”Kas tas tāds grāfs Šeremetjevs un kāds tam sakars ar Piebalgu? “ vēsturisks atskats un atjaunotā Skrāģu kroga bijušā īpašnieka grāfa B. Šeremetjeva portreta atklāšana!
*Sirsnīgas tikšanās un sarunas par latviešu teātra sākumiem, šodienu un nākotni kopā ar teātra mākslas pārstāvjiem visas dienas garumā !!!
* Atspirdzinājumi , lauku maizīte (z/s”Zārdiņi”)
*Iespējami dažādi programmas papildinājumi –sekot informācijai!

Dalības maksa 7.00 EUR, senioriem- 5.00 EUR, teātra dalībniekiem- 2,00 EUR

Pasākumu rīko un atbalsta : Jaunpiebalgas novada dome, Zosēnu KS centrs, Rīgas Latviešu biedrība, Baņutas fonds

 

 

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 14 augusts 2018 15:07
 
Joomla15 Appliance - Powered by TurnKey Linux